loading
Мебел Yumeya | Нарачана фабричка цена на производителите на мебел за стари лица за живеење

Мебел Yumeya | Нарачана фабричка цена на производителите на мебел за стари лица за живеење

Со сите овие карактеристики, ова парче мебел ќе им го олесни животот на луѓето и ќе им обезбеди топлина во просторите.

Серијата 1435, е првиот производ со кој Yumeya соработува со дизајнерот на HK, г-дин Ванг. Мазните линии и елегантниот дизајн во најголема мера го покажуваат вкусот на цврстото дрво на металното столче. Во комбинација со технологијата Yumeya Metal Wood Grain, тој е како стол од цврсто дрво. Серијата 1435 вклучува странично столче, фотелја, столче за бар и софа. Може да се користи само за јадење, чекање, лоби и други јавни места. Без разлика на кафе, ресторани, хотели, старечки домови или други комерцијални места може да се користат. Со специјален модел на структура на патент Yumeya, серијата 1435 може да издржи повеќе од 500 фунти, а Yumeya ветува 10 години гаранција за рамката. Ако проблемот е предизвикан од проблем со структурата, ќе направиме нов бесплатно.

Како нов производ на пазарот, Yumeya Metal Wood Grain Seating ги комбинира предностите на металните столици и столиците од цврсто дрво.

1) Имаат текстура од цврсто дрво

2) Висока јачина, може да издржи повеќе од 500 фунти. Во меѓувреме, Yumeya обезбедува 10 години гаранција за рамка.

3) Ефтино, исто ниво на квалитет, 70-80% поевтино од столици од масивно дрво

4) Можливи за натрупување, 5-10 парчиња, заштедете 50-70% трошоци за пренос и складирање

5) Лесни, 50% лесни од столици од масивно дрво со ист квалитет

6) Еколошки и може да се рециклира

Детали за производите

Во Yumeya Furniture, подобрувањето на технологијата и иновациите се нашите основни предности. Од основањето, ние се фокусираме на развој на нови производи, подобрување на квалитетот на производите и опслужување на клиентите. постари производители на мебел за живеење Денес, Yumeya Furniture е рангирана на врвот како професионален и искусен снабдувач во индустријата. Можеме сами да дизајнираме, развиваме, произведуваме и продаваме различни серии на производи, комбинирајќи ги напорите и мудроста на целиот наш персонал. Исто така, ние сме одговорни да нудиме широк опсег на услуги за клиентите, вклучувајќи техничка поддршка и брзи услуги за прашања и одговори. Може да откриете повеќе за нашиот нов производ за постарите производители на мебел за живеење и за нашата компанија со директно контактирање со нас. Мебелот Yumeya се произведува со усвојување на нови технологии кои се значајни во индустријата за мебел. Се произведува под дигитално производство кое вклучува компјутерска нумеричка контрола (CNC) и брзо прототипирање.

YL1435

Банкетните столчиња за јадење Yumeya YL1435 го олицетворуваат идеалот. Овие столици се совршен спој на стил, удобност и цврстина. Изработени со врвна јапонска технологија и машини под водство на стручњак, банкетните столчиња за јадење Yumeya YL1435 се софистицирани и квалитетни. Yumeya YL1435, совршените столчиња за банкети, се привлечни и привлечни. Заоблениот врв на задниот дел од столовите дава елегантен одраз.  Во исто време, аква-сината боја на столовите и ергономскиот дизајн му даваат на вашиот собир позитивна и спокојна атмосфера каде што можат да седат и да уживаат со часови. 


Детали за производот

· Детали

  YL1435 го користеше целосното заварување, но не постои ознака за заварување може да биде  видено воопшто. Тоа е како да се произведува со калап. Yumeya ја користеше тигарската пудра во прав дека бојата е подобрена, дури и ако погледнете внимателно, ќе имате илузија дека ова е столче од цврсто дрво. Yumeya соработуваше со тигар во прав што може да го направи ефектот на зрно дрво пореален и детален.

· Удобно

Покрај неговата извонредна визуелна привлечност, оваа столица е рај за удобност. Удобноста обезбедува часови на релаксација без непријатност од типичните опции за седење. Седиштето и потпирачот за грб се ергономски дизајнирани за да обезбедат оптимална поддршка на вашето тело. Плишаните перничиња кои ја задржуваат формата нудат допир на луксуз, што го прави идеално место. 

· Безбедност

Издржливоста е белег на банкетните столчиња за јадење Yumeya YL1435. Столовите можат да издржат тежина до 500 фунти со висококвалитетни суровини. Изработени од алуминиумски метал со дебелина од 2,0 mm, столовите можат да го издржат тестот на времето и строгоста на секојдневната употреба. Горната површина изгледа зачудувачки и отпорна на абење и кинење, што ја прави погодна за внатрешни работи  поставувања. 

· Стандард

Додека ги произведува банкетните столчиња за јадење Yumeya YL1435, брендот користи врвна јапонска технологија, роботи за заварување и автоматска мелница. Ја елиминира дури и шансата за човечка грешка, обезбедувајќи 100% конзистентност и квалитет. 

Сите столчиња на Yumeya се полираат 3 пати и се проверуваат 9 пати пред да се сметаат за квалификувани  производи и доставени до клиентите.

Како изгледа во животот на постарите?

Совршено. Банкетните столчиња за јадење Yumeya YL1435 не се само парче мебел;  тие отелотворуваат стил, удобност и издржливост. Безвременскиот дизајн и робусната конструкција ги прават инвестиција која го подобрува амбиентот на вашиот простор и обезбедува неспоредлив комфор. YL1435 може да се наредени за 5 парчиња, што  може да заштеди повеќе од 50% од трошокот без разлика дали е во транспортот на дневното складирање. Покрај тоа, YL1435 е столче од метално дрво кое е 50% лесна од столчињата од цврсто дрво со исто ниво на квалитет. Уште повеќе, YL1435 може да издржи тежина поголема од 500 фунти лесно што може да ги задоволи потребите на  различни тежински групи и е идеален избор страничен стол од комерцијална класа за постари лица. 

Повеќе колокацииОсновни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Испратете го вашето барање
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Română
norsk
Latin
Suomi
русский
Português
日本語
italiano
français
Español
Deutsch
한국어
svenska
Polski
Nederlands
עִברִית
bahasa Indonesia
Hrvatski
हिन्दी
Ελληνικά
dansk
Монгол
Maltese
ဗမာ
Қазақ Тілі
ລາວ
Lëtzebuergesch
Íslenska
Ōlelo Hawaiʻi
Gàidhlig
Gaeilgenah
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Frysk
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Hmong
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
Igbo
Basa Jawa
ქართველი
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
मराठी
Bahasa Melayu
नेपाली
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
پښتو
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
简体中文
繁體中文
Тековен јазик:Македонски